top of page

Slovník pojmů podle Heleny

Tady a teď. Milovat sám sebe. Žít v přítomnosti. Mindfulness. Osobní rozvoj. Asertivita. Career Coaching. Sebevědomí. Afekt. Smysl života. Burn-out syndrom. Mentor. Psychosomatika. Retreat. Empatie. Naslouchání.


To je jen ochutnávka pojmů, které v rámci mé koučovací praxe pravidelně objevuji. Někdy se jedná o relativně snadno popsatelné fenomény, jindy o taková ta seberozvojová cliché, pod kterými si člověk může představit cokoliv, a nebo (častěji) vůbec nic.


Rozhodla jsem se proto tato slova zahrnout do přehledného Slovníku pojmů, který poslouží v případě, kdy se potřebujete ujistit, co si pod tím či oním výrazem máte vlastně představit a také Vám přiblíží, co se v coachingu vlastně řeší, a jak.


Všechny výrazy najdete v kategorii Slovník pojmů podle Heleny (začínám pomalu přidávat) a v průběhu času k němu přidávat další a další termíny, na které s klienty narazíme a které nebude od počátku zcela zřejmé.


V případě, že už teď Vám tam nějaký chybí, napište mi. Přidám.


PS. Inspiraci k popisu jednotlivých výrazů hledám po celém netu a přidávám vlastní postřehy vycházející z mého cítění a zkušenosti.


Helena

helena@helenatheunissen.czbottom of page