top of page

Česká Marie Kondo. Ale lepší.


Obvykle kupíme. Kupíme šampony v koupelně, laky na nehty, žárovky, kancelářské sponky. Léky kupíme všude možné po bytě, kupujeme další tool-box do garáže, z dovolené další suvenýr na poličku, kupíme poznámky, ústřižky, dopisy, faktury, slevové kupóny. Kupíme špunty od prosecca, košile, co nám nepadnou, hračky pro děti kupíme, rozbité elektronické přístroje taky kupíme. Kupíme též květináče, plastové dózy, kterým nenávratně zmizelo víčko, liché ponožky, skleničky od marmelád, to všechno kupíme. Není divu, že se můžeme někdy cítit zahlceni.


Lepší než Marie Kondo

Jitčinou vášní je organizace a dokonalý úklid domácnosti. Nepředstavujte si ale nějaké obvyklé vyklizení šuplíku nebo mytí oken. V jejím podání se jedná o naprosto geniální reorganizaci a úklid místností včetně úložných prostorů tak, abyste měli přehled, co kde máte, kolik toho máte, vytřídili, co Vám již neslouží a udělali prostor pro to, co skutečně potřebujete. Tu radost potom chcete zažít, jen si vzpomeňte, jak Vám je, když si jen vytřídíte šatník, poklidíte garáž nebo popracujete na zahradě.


Úleva i energie

Jitčiným mottem je „Jednorázová proměna prostoru, trvalá změna myšlení“. Sama jsem její reorganizaci zažila, z kanceláře plné "papírů", rozbitých šanonů, propisek, upomínkových předmětů a batohů je nyní příjemná coachingová pracovna, mrkněte zde. Celý proces reorganizace má nesporný terapeutický účinek. Máte pak větší chuť v takovém prostoru pobývat a dokonce Vás to motivuje dát si do pořádku nejen ostatní místnosti, ale i třeba životní situace, které Vás dlouhodobě zatěžují.


Jak konkrétně proměna domácnosti nebo kanceláře probíhá? A jak může reorganizace Vašeho prostoru pomoci ostatním? Podívejte se na Jitčině webu www.orkado.cz.Sympatická zrzka, česká Marie Kondo
Jitka Šnajdrová - specialistka na organizaci domovů i kanceláří

bottom of page