top of page

Psycholog. I pro dva najednou.

V rámci mé profese musím umět rozeznat, kam až sahají moje kompetence a kam již nikoliv. Někdy svou situaci klienti sami vtipně okomentují: no, uznejte, není to už na psychiatra? Říkám, že na psychiatra asi ne, ale na psychologa dost možná ano. V dnešní době naštěstí už návštěva psychologa není takové tabu.


René Benda se zaměřuje na psychologické poradenství a terapii, vč. párové (klienti přicházející s tím, že by potřebovali změnit svou drahou polovičku, a jejich život by tak byl výrazně snadnější a šťastnější, nejsou nic výjimečného), a já jsem velmi potěšena, že souhlasil s tím, aby se objevil na těchto stránkách.


Jak probíhá terapie?

V rámci terapie zažijete jeho psychoanalytický přístup, Vašim myšlenkám dá dostatečný prostor a když už budete mít pocit, že jste si díky Renému danou věc dostatečně zanalyzovali, přijde ještě nějaký ten dotaz navíc, z úplně jiného úhlu, což Vám dá možnost doobjevit to, co už jste považovali za zcela odkryté. Prostě ta správná otázka v ten správný moment, a jediné, co si budete přát, aby René neřekl, že sezení je bohužel u konce, protože Vás to odkrývání vlastní duše začne bavit.


René je psycholog a kouč, který využívá kromě uceleného psychologického a koučovacího vzdělání své více než 20-ti leté manažerské a personalistické praxe.

Ne příliš často nám psycholog nechá nahlédnout do svého soukromí, psychologa se obvykle neptáme, jak se má. Reného máte šanci poznat i skrz jeho zčásti autobiografickou knihu Moje studená válka z roku 2012, nominovanou na cenu Josefa Škvoreckého.


www.renebenda.czpsychologist with glasses

bottom of page