To se mi snad zdá?!


Tu větu by se snad jednomu zachtělo smést ze stolu jako další prostoduchý motivační citát, jako přihlouplou slovní hříčku.


Vždyť budu-li chtít, najdu jistě jiná slova, která přesněji vyjádří, co v daný moment cítím. Jenže, co když slova nemohou vyjádřit ten pocit. Co když nemáme dostatek výrazů, které by popsaly ten moment, kdy víme, že něco nehraje, něco je špatně, něco nesedí, něco dře, něco nefunguje, něco smrdí.


Někomu pomůže intuice. Jsme-li k ní dostatečně vnímavý. Může nás varovat před tím, než se dostaneme do situace, která nám nebude sedět, nebo naopak nás upozorní, že už v té situaci jsme. Říkáme, že „máme prostě divný pocit“, tedy pokud si ho vůbec všimneme.


Anebo jsme prostě jen bez jasné příčiny podráždění, smutní, bez nálady, skleslí, bez šťávy, bez motivace, bez chuti, bez energie, nebaví nás, co nám dřív dělalo radost, stáváme se apatičtější, nechce se nám odpovídat na zprávy od přátel, na výzvy k setkání, opouštíme dobré rituály, uzavíráme se do sebe, stáváme se osamělejší. Nic nás nebaví. Doma jsme protivní, všechno už nám leze na nervy.


Ta věta říká:

„Jestli se Vám zdá, že musíte ve svém životě něco změnit, tak se Vám to nezdá.“


Věta, která se cyklí. Leze na nervy. Odrazuje svou jednoduchostí. V tomhle, že se skrývá velká myšlenka?


Jestli se Vám zdá, že musíte ve svém životě něco změnit, tak se Vám to nezdá.


Je to jednoduché. A přeci. Ukrývá poklad. Klíč. Vzkaz. Prvotní impuls i návod.

Jestli tak trochu závidíte někomu z Vašeho okolí, že něco „se sebou dělá“, že mění práci, životosprávu, pracuje na vztahu či na sobě, jestliže máte pocit, že se snad musíte jednou zbláznit „z toho všeho“, že takhle žít už se nedá vydržet, že takhle to přeci nemůže být věčně, jestli doufáte, že se něco „samo“ stane a Vám pak už bude lépe, tak to je ten moment, kdy máte v životě něco ZMĚNIT.


Jenže jak? A co? Všechny odpovědi máte v sobě, já Vám jen ukážu, jak je nalézt.

Na změnu nemusíte být sami.Těším se na Vás, třeba právě na Mallorce, kam pojedeme i za Vaší změnu, více v linku:

https://helenatheunissen.wixsite.com/mallorcaescape
Helena Theunissen

helena@helenatheunissen.cz