Fotografie s příběhem

Tento příspěvek je tak trochu jiný. Tomáš a Veronika totiž nepečují o své klienty intenzivními rozhovory, ani nelepší jejich fyzičku.


Tomáš a Veronika pečují skrz fotografie, které vytvářejí. A skrz slova, která k fotografiím píší. Způsob, jakým Tomáš uchopil fotografii, mě velmi oslovil. Na začátku píšu, že tihle dva nevedou rozhovory, nicméně jejich fotografie doslova promlouvají. Zachycují zásadní životní momenty skrz obraz a zároveň přidávají i příběh, který obraz dokresluje. Velmi osobně, velmi jemně. Jejich tvorba se dotýká lidské duše, násobí radost ze života. I proto jsem se rozhodla Vám je představit. Jejich vlastními slovy:"Jsem Tomáš, fotograf původem z Čech současně žijící v Německu. S mojí ženou Veronikou tvoříme tým Tdernux Photography. Já se starám o kreativní část jako je focení, editace, psaní a moje žena dohlíží na to, abychom dodrželi termíny, komunikaci a celkově mě podporuje tak, abych mohl zůstat kreativní :)

Fotografie je mou největší vášní, které věnuji většinu svého volného času. Soustředím se hlavně na cestovatelskou a dokumentární fotografii. Rád fotím "život a ruch ulice", neobyčejné tváře zdánlivě obyčejných lidí. Vždy hledám zajímavé úhly a nezvyklé pohledy s cílem vytvořit unikátní záběr. Ve své fotografii dávám vždy přednost přirozeným výrazům a emocím před strojenými pózami. Tento přístup uplatňují zejména v dokumentární fotografii, ale také u portrétů a svateb, kde se vždy snažím vyprávět vizuálně poutavý příběh. Můj fotografický styl se podobá analogové fotografii s určitým retro feelingem.

Asi největší odlišností jsou naše “fotopříběhy”. Na základě vlastních zážitků a osobních poznatků doplňuji své fotografie o příběhy, které tak dohromady s fotografiemi vytváří kompletní celek. Jedná se o další rozměr na který je třeba myslet už při samotném focení. Vždy si musím v hlavě promítnout, zda jsem schopný pomocí fotek popsat celé dění, tak abych vás dokázal přenést na místo, kde se děj odehrává. Zdá se to triviální, ale člověk má snahu sklouznout k focení “pozlátka” a často zapomene na okolí nebo detaily, které jsou pro příběh velmi důležité. Myslím si, že v dnešní době digitální fotografie zvládne při troše snahy takřka každý vyfotit několik dobrých fotografií, ale dát dohromady celou kolekci s důrazem na emoce, kompozici, barevnou harmonii, kde každá fotografie má svoji roli a to celé doplněné o příběh vyžaduje už mnohem více úsilí a kreativity. Pokud se rozhodnete s námi spolupracovat, tak si můžete být vždy jisti, že našemu společnému projektu věnujeme veškeré úsilí a zkušenosti, které jsme za třináct let nasbírali.

Vzhledem k naší cestovatelské a dobrodružné povaze rádi objevujeme a navštěvujeme nová místa. Pokud máte chuť postavit se před můj objektiv ať už v rámci vaší plánované svatby, reportáže či dokumentu nebo máte zájem o ojedinělý portrét, dejte nám vědět! Rád zachytím/zdokumentuji i Váš příběh."


www.tdernux.comTwo people with hats in from of their faces
TDernux Photography - fotografie s příběhem